ଭାରତର ପଞ୍ଚମ ବୃହତ୍ତମ ପବ୍ଲିକ୍ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିଅନ ବ୍ୟାଙ୍କ

ସମୟ ଲାଇଭ,୨/୪: ୟୁନିଅନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ୯୫୦୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଶାଖା ଏବଂ ୧୩୫୦୦ ରୁ ଉର୍ଧ୍ଵ ଏଟିଏମରେ ୧୨୦ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ତେବେ ୟୁନିଅନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ପୂର୍ବତନ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ କର୍ପୋରେସନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ପରିଣତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜିଠାରୁ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ କର୍ପୋରେସନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ, ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ଶାଖା ୟୁନିଅନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପରିବାରର ଅଂଶ ହେବେ। ମିଳିତ ଭାବେ ସେମାନେ ଭାରତର ଚତୁର୍ଥ ବୃହତ୍ତମ ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ନେଟୱାର୍କ ଏବଂ ଭାରତର ପଞ୍ଚମ ବୃହତ୍ତମ ପବ୍ଲିକ୍ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟାଙ୍କରେ ପରିଣତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏହି ମିଶ୍ରଣ ଆସନ୍ତା ତିନି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 2500 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।
ବ୍ୟାଘାତକୁ କମ୍ କରିବାକୁ, ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ନମ୍ବର, IFSC କୋଡ୍, ଡେବିଟ୍ / କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ / ମୋବାଇଲ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଏବଂ ଲଗଇନ୍ ପ୍ରମାଣପତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ସମାନ ରହିବ |

ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏମଡି ତଥା ସିଇଓ ରାଜକୀରନ୍ ରାୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଆମର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଶାଖା, ଏଟିଏମ୍, ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବା ଏବଂ କ୍ରେଡିଟ ସୁବିଧା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେଉଛୁ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭାବରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛୁ।
ଏହି ତିନୋଟି ସଂସ୍ଥାର ଗ୍ରାହକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କର ବ୍ୟାପକ ନେଟୱାର୍କ ଏବଂ ନିରବଛିନ୍ନ ସେବାଗୁଡିକର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ | ଆଜିଠାରୁ ମିଳିତ ନେଟୱାର୍କରେ ନଗଦ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଏବଂ ଜମା, ବାଲାନ୍ସ ଇନକ୍ୱାରୀ ଏବଂ ପାଣ୍ଠି ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଭଳି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମୌଳିକ ସେବା ପାରସ୍ପରିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ | ୟୁନିୟନ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ କର୍ପୋରେସନ ବ୍ୟାଙ୍କର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପରସ୍ପରର ଏଟିଏମରେ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯିବ ନାହିଁ।

Comments are closed.