ଛୋଟ ଟିପ୍ସ ବଡ ସମସ୍ୟାର କରିବା ସମାଧାନ

ସମୟ ଲାଇଭ,୨୮/୩: ଅତିରିକ୍ତ ଚାପ ବିନା ଜୀବନ ଜିଁବା ଯଥେଷ୍ଟ କଷ୍ଟକର | ଏହା କହିସାରିବା ପରେ, ଜୀବନକୁ ସରଳ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟର ଆବଶ୍ୟକତା ହୋଇଥାଏ | ତେଣୁ ତୁମର ସରଳୀକରଣ ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ ଉପଯୋଗୀ ହେବ:

1. ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କାଶ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଅଛି, ତେବେ ଏକ ପିଆଜକୁ ଅଧା କରି ଭଲ ଭାବରେ କାଟନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ମହୁରେ ଭିଜାନ୍ତୁ | ପ୍ରତିଦିନ ଏହାର ଏକ ଚାମଚ ନିଅନ୍ତୁ | ଏହା କାଶକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଯଦିଓ, ଯଦି ଏହା ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରହେ, ଦୟାକରି ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ | ଆଜିକାଲି ଅତ୍ୟଧିକ ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ |

2. ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ କଞ୍ଚା ଚାଉଳ ଏବଂ ମସୁର ଡାଲି ନେବା ଆରାମଦାୟକ ଲାଗେ |

3. ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ରସୁଣର ଗନ୍ଧ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଲୁଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ |

4. କଫିରେ ଏକ ଚାମଚ ଲୁଣ ମିଶାଇଲେ ଏହାର ତିକ୍ତତା କମିଯାଏ |

5. ଯଦି ଆପଣ ଭୋଡ୍କାର ଏକ ସଟ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଅମ୍ଳୀୟ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ତେବେ ତାଜା ରୁଟିର ଏକ ଖଣ୍ଡ ନେଇ ଏହାକୁ ଗନ୍ଧ ବାରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ |

6. ଏକ ଲମ୍ବା ଡ୍ରାଇଭରେ ଯେତିକି ଜୋରରେ ପାଟି କର ଘରେ ମଧ୍ୟ ଦିନେ ଦିନେ ସେପରି ପାଟି କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଆନନ୍ଦ ଦେବ |

7. ଯଦି ଆପଣ ଛିଙ୍କିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି , ‘ତରଭୁଜ!’ କୁହନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ଛିଙ୍କ ଅଟକିଯିବ |

8.କୌଣସି ଔଷଧ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସିପ୍ ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସହଜରେ ଔଷଧ ଗିଳିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |

9. ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଇନୁସାଇଟିସ୍ ଅଛି, ତେବେ ଜିଭକୁ ପାଟିର ଛାତରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ପାପୁଲିରେ କପାଳକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ | 30 ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏହା କରନ୍ତୁ, ଆପଣ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ |

10. ଯଦି ଆପଣ ଉଡ଼ାଣ ପରେ ଗତି ଅସୁସ୍ଥତାର ସାମ୍ନା କରନ୍ତି, ତେବେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଜୋତା ଏବଂ ଚୋପା କା off ନ୍ତୁ | ତା’ପରେ, ଆଙ୍ଗୁଠି ସହିତ ଏକ ଠେଙ୍ଗା ତିଆରି କର | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେବ |

 

11. ଯଦି ତୁମେ କଣ୍ଡିସନର ସହିତ ଧୋଇବ ତେବେ ତୁମର ପାଦ ନରମ ରହିବ |

12. ଭାନିଲା ଆଇସ୍କ୍ରିମରେ ସୋୟା ସସ୍ ର କିଛି ବୁନ୍ଦା ମିଶାଇଲେ ଏହା କରାମେଲ ପରି ସ୍ବାଦ ପାଇବ |

13. କ୍ରିମ୍ ପନିର ସହିତ ୱାଫଲ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ପନିର କେକ୍ ପରି ସ୍ବାଦ ହୋଇଥାଏ |

14. ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କିଛି ଖାଉଛନ୍ତି, ନାକ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟକୁ 3 ରୁ 5 ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୋବାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଧିକ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ |

Comments are closed.