ଆସନ୍ତାକାଲି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ସମୟ ଲାଇଭ,୨/୪: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୯ ଟାରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ଏହା ମୋଦୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ହେବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ୨୪ ମାର୍ଚ୍ଚ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସାରା ଦେଶରେ ୨୧ ଦିନିଆ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।
ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ଲକ୍ଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଶର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିପଦ ସମ୍ପର୍କରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୃଥକ ତଥା ବିଶେଷ ଡାକ୍ତରଖାନା ଆବଶ୍ୟକ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଗୃହ ସଭାରେ ଅମିତ ଶାହା, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
ସୂଚନା ଥାଉ କି, କରୋନା ସଙ୍କଟ ଯୋଗୁଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ତାଲା ପଡିଛି ଏବଂ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଅବହେଳା ହେତୁ କରୋନା ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଭାରତରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦୩୨ ଟି କରୋନା ଜୀବାଣୁ (COVID-19) ରୋଗ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଦେଶବ୍ୟାପୀ କରୋନାରୁ ୧୫୧ ଜଣ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ନୂତନ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୨୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଭାରତରେ, କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଶିକାର ହେବାର ଦୁଇ ମାସ ପରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 2,000 ପାଖାପାଖି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏକ ହଜାର କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବା ଭାରତ  20 ଟି ଦେଶରେ ଯୋଗ ଦେଇଛି। ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣ ହାରକୁ ନେଇ ଭାରତର ସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରିବ। ସରକାର ଏହାକୁ ଏକ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

Comments are closed.