ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଦୈନିକ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସହାୟତା

ସମୟ ଲାଇଭ,୪/୪; କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସାରା ଦେଶରେ ବ୍ୟାପିଛି, ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଜୀବାଣୁ ୨୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଧରିଛନ୍ତି। ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଭାରତରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଶନିବାର ଦିନ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୫୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ଆସିଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଶନିବାର ଦିନ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୨୯୦୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।
ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ୨୬୫୦ ଲୋକ କୋଭିଡ -୧୯ ରେ ପୀଡିତ ଥିବାବେଳେ ୧୮୩ ଜଣ ଲୋକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଘରକୁ ପଠାଯାଇଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ୟ ଦେଶକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ କରୋନା ଜୀବାଣୁଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ସିନେମାଜଗତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଲିଛି |

ଅଟକି ରହିଥିବା ସିନେମା ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରମିକମାନେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଅନେକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସୁଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତୀୟ ସିନେମା ସହିତ ଜଡିତ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ PGI (ପ୍ରଡ୍ୟୁସର୍ସ ଗିଲ୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ) ୭.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଇଛି। ଯାହା ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ |

Comments are closed.