ଧୋନି ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି: ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା

ସମୟ ଲାଇଭ,୧୩/୪: ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆଇପିଏଲ ଜରିଆରେ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିବା ଆଶାକୁ କରୋନା ଭାଇରସ ଧୂଳିସାତ କରିଦେଇଛି | କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ ଏକ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି, ଏବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବା ନେଇ ପୁଣି ଏକ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ତଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିକେଟ୍ ସମୀକ୍ଷକ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଭେଟେରାନ୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆକାଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବୋଧହୁଏ ଭାରତ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିସାରିଛନ୍ତି। ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଜୁଲାଇ ୨୦୧୯ରେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆଉଟ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଆଶା ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା।
ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି, ‘ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମିଫାଇନାଲରୁ ଦଳ ପାଇଁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହଁନ୍ତି। ଧୋନିଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ | ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଆଉ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଉ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବେ ନାହିଁ।

ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ବିସିସିଆଇ ଅଧକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ତରଫରୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ତାଙ୍କୁ ଡକାଯାଏ ତେବେ ଧୋନି ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିପାରିବେ। ଯଦି ସେ ଚାହାଁନ୍ତି, ଧୋନି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଫେରିବା ଉଚିତ୍।

Comments are closed.