ଏଣେ ତେଣେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ !

ସମୟ ଲାଇଭ,୧/୪: ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ହେଉଛି ଧନର ପ୍ରତୀକ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ କେଉଁ ଦିଗରେ ଲଗାଇଲେ ଅଧିକ ଶୁଭଫଳ ଦିଏ? ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆର ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜାଣିବା |
ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଲଗାନ୍ତି ତେବେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | କେବଳ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସବୁଜ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଫଳପ୍ରଦ ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ….

ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଅଗ୍ନି କୋଣ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ | ଏହି ଦିଗରେ, ଏକ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ କରି, ଆପଣ ଟଙ୍କା ସହିତ ଜଡିତ ଅନେକ ସୁବିଧା ପାଇପାରିବେ | ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କୋଣରେ କେବେବି ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ, କାରଣ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଗ୍ରହ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ରୁହନ୍ତି |

ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଏହି କୋଣରେ ତୁଳସୀ କିମ୍ବା କୌଣସି ଛୋଟ ଫୁଲ ଗଛ ରୋପଣ କରାଯାଇପାରିବ |

– ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖି ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରେ | ଆଜି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ କିରୋନା ଭୟରେ ଘରେ ତାଲା ପଡିଛି | ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଉଦ୍ଭିଦ ଆପଣଙ୍କୁ ପିତାମାତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାରେ ଏପରି ଚିନ୍ତାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ଭୁଲ ଦିଗରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଜୀବନରେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବାବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହେବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଅଟେ |

– ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଦ୍ରାକ୍ଷାଲତା ସର୍ବଦା ଉପରକୁ ଉଠିବା ଉଚିତ୍, ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଜୀବନରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିପାରିବେ | ଭୂମିରେ ପଡ଼ିଥିବା ଦ୍ରାକ୍ଷାଲତା ଜୀବନରେ ଦୁଃଖ ଏବଂ କ୍ଷତିର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

– ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ସବୁଜ ରଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧଙ୍କର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବୁଧ ଗ୍ରହ ଜୀବନରେ ସୁଖକୁ ବୁଝାଏ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକ ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏହାକୁ କେବଳ ବୁଧବାର ଦିନ ଲଗାନ୍ତୁ |

ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ଏକ ହାଣ୍ଡିରେ ପାଣି କିମ୍ବା ପାଣି ସହିତ ରଖିବା ଉଚିତ୍, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅଳ୍ପ ପାଣି ମିଶାଇ ଏହାକୁ 1 ମିନିଟ୍ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ ଏବଂ ଘରର ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବ |

Comments are closed.