ଏକତା ଦେଖାଇଲେ ମହାନତା

ସମୟ ଲାଇଭ,୩/୪: କରୋନା ଜୀବାଣୁ (COVID 19) ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି | ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 2700 ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ତେଣୁ ଲକ ଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିଛି | ଏହି କଠିନ ସମୟରେ ଗରିବ ଏବଂ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି | ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ରୋଜଗାର ମଧ୍ୟ ଅଟକି ଯାଇଛି।

ଯଦିଓ , ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ କିମ୍ବା ସାମାଜିକ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ବିଭିନ୍ନ ଏନଜିଓ ଏବଂ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଅଭାବ ନାହିଁ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟିଭି କ୍ୱିନ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତଥା ସଫଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ସିରିଏଲ ନିର୍ମାତା ଏକତା କପୁର ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ‘ବାଲାଜୀ ଟେଲିଫିଲମସ୍’ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକ, ଫ୍ରିଲାନ୍ସର୍ ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।
ବାଲାଜୀଙ୍କ ଲେଡି ବସ୍ ତାଙ୍କର ଏକ ବର୍ଷର ଦରମା ଅର୍ଥାତ୍ 2.5 କୋଟି ନ ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଏପରି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏକତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ଏହି ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।
ଏକତା ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ , କଳ୍ପନା ଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ ଏବଂ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯାହାକି ଆମ ଆଖପାଖର ଲୋକ ତଥା ଦେଶର ଅସୁବିଧାକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | ବାଲାଜୀ ଟେଲିଫିଲମସରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଫ୍ରିଲାନ୍ସର୍ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋର ଦାୟିତ୍।, ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ ହେତୁ ସେମାନେ ଯେଉଁ କ୍ଷତି ସହୁଛନ୍ତି ତାହାର ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିବା ମୋର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ |

Comments are closed.