ବେଲଜିୟମରେ ଏକ ବିଲେଇ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ

ସମୟ ଲାଇଭ,୨୯/୩: ବେଲଜିୟମରେ ଏକ ବିଲେଇ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି |
ଯଦିଓ ପ୍ରାଣୀମାନେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାରକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ପ୍ରମାଣ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବେଲଜିୟମର ଏକ ବିଲେଇ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ଏହାର ମାନବ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ ଚୁକ୍ତି କରିବା ପରେ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲା ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବିଲେଇରେ କୋଭିଡ -19 ର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ରହିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ଏହାର ମାନବ ବନ୍ଧୁ ଅସୁସ୍ଥ ହେବାର ଏକ ସପ୍ତାହ ପରେ ଏହା ଆସିଥାଏ | ବିଲେଇର ଡାଇରିଆ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା, ପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀମାନେ ତାଙ୍କ ମଳରୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଫେଡେରାଲ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସର୍ଭିସ୍ ହେଲଥ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଭାଇରୋଲୋଜିଷ୍ଟ ଷ୍ଟିଭେନ୍ ୱାନ୍ ଗୁଚ୍ କହିଛନ୍ତି ଏପରି କହିଛନ୍ତି |
ତେବେ ଷ୍ଟିଭେନ୍ ୱାନ୍ ଗୁଚ୍ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାମଲା ମାନବ-ପଶୁ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ନୁହେଁ। ସେ ଏହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ସାଧାରଣ ନୁହେଁ ଏବଂ ପଶୁ-ମାନବ ସଂକ୍ରମଣର ବିପଦ ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ।
ହଂକଂରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ଦୁଇଟି କୁକୁର କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 17 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ପୋମେରାନିଆନ୍ କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ ରୁ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।
ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀମାନେ ଏହାର ଉପଶମ ଖୋଜୁଥିବାବେଳେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ଅନେକ ମାମଲା ସାମନା କୁ ଆସିଛି |

Comments are closed.