କରୋନା ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ୧ କୋଟି

ସମୟ ଲାଇଭ,୧/୪: ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତରମାନେ ଆଜି ସୈନିକଙ୍କ ପରି ଦେଶ ସେବା କରୁଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ସମୟରେ ଡାକ୍ତର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ 1କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଦେବେ ।
କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମ୍ମାନ ରାଶି ବେସରକାରୀ କିମ୍ବା ସରକାରୀ ଉଭୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଉପକରଣ ଆବଶ୍ୟକ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏଥିରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀର ଏଲଜି ଅନିଲ ବୈଜଲ କରୋନା ସହ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କମିଶନର କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଏଲଜି ଅନିଲ ବୈଜଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଗାଡି ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀର ସେହି ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକୁ ପରିମଳ କରିବାକୁ ସେ ସରକାରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ କେନ୍ଦ୍ର, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ସାନିଟାଈଜ କରିବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଲଜି ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ନିରନ୍ତର ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି |

Comments are closed.