ତାଳଚେର ର କଣିହା ଠାରେ ୨୬୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର FMC ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲା MCL

0

ତାଳଚେର/ ସମ୍ବଲପୁର : ଜୁଲାଇ 18: ମହାନଦୀ Coalfields ଲିମିଟେଡ଼ ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ-ତଥା-ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପି କେ ସିହ୍ନI  ରବିବାର ଦିନ କଣିହା ଅଂଚଳରେ ୨୬୮.୦୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ‘ପ୍ରଥମ ମାଇଲ କନେକ୍ଟିଭିଟି (ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ)’ ପାଇଁ ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଲେ।

10 MTPY କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ RLS ପାଇଁ FMC ପ୍ରକଳ୍ପ ‘ମେକନ୍ ଲିମିଟେଡ୍’ କୁ ଦିଆଯାଇଛି I 2023 ମେ ମାସ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଟି ଶେଷ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

ଆରଏଲ୍ଏସ୍ / ସିଲୋ ରେଳ ଚଳାଚଳରେ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଲୋଡିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର କୋଇଲା ପରିବହନକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ବାୟୁମଣ୍ଡଳରେ ଧୂଳିର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ |

ଏହି ଅବସରରେ MCL ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପି କେ ସିହ୍ନI  କଣିହା ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଫିଲଡ ମ୍ୟାନେଜର ମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ I

MCL ପକ୍ଷରୁ କିହଯାଇଛି ଯେ’ ପରିବେଶକୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରଭାବ ସହିତ ସ୍ୱଚ୍ଛ କୋଇଲା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ MCL ପ୍ରତିବଦ୍ଧ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ମୋଟ 3,600 କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ପ୍ରଦୂଷଣମୁକ୍ତ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ରେକ୍ ଲୋଡିଂ ସିଷ୍ଟମ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ନଅଟି ପ୍ରଥମ ମାଇଲ୍ କନେକ୍ଟିଭିଟି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରୁଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ 126 MT / Yr କ୍ଷମତା ସୃଷ୍ଟି କରିବ |

ଏହି ଅବସରରେ MCL ର ବୈଷୟିକ ଓ ଅପରେସନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ ପି ସିଂ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ପର୍ସନାଲ) କେଶବ ରାଓ, ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନର ପ୍ରତିନିଧିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀ ଓପି ସିଂ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ବ Technical ଷୟିକ / ଅପରେସନ୍), ଶ୍ରୀ କେଶବ ରାଓ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ପର୍ସନାଲ) ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ବୈଷୟିକ / ପ୍ରକଳ୍ପ ଏବଂ ଯୋଜନା) ଶ୍ରୀ ବାବନ ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ I

Leave A Reply

Your email address will not be published.