କଟକ ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ଓ ନେତାଜୀ ବସ ଟର୍ମିନାଲ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ 5T ସଚିବ ଭି କେ ପାଣ୍ଡିଆନ

କଟକ : ଜୁଲାଇ ୧୮: ରବିବାର ସକାଳେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରେ 5T ସଚିବ ଭି କେ ପାଣ୍ଡିଆନ କଟକ ସ୍ଥିତ ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ଓ ଖାନ ନଗରରେ ଚାଲିଥିବା ନେତାଜୀ ବସ ଟର୍ମିନାଲ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳ ପରିଦର୍ଶନ କରି ପ୍ରକଳ୍ପ ଗୁଡିକର ଅଗ୍ରଗତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ I
ତାଲାଡାଣ୍ଡା କେନାଲ ନବୀକରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ (1.55 କିଲୋମିଟର) ର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କେନାଲ କାମକୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସଡ଼କ ସହିତ ନବୀକରଣର ମୋଟ ଲମ୍ବ 3.55 କିଲୋମିଟର ହେବ | ଏହି ଅବସରରେ, ଭି କେ ପାଣ୍ଡିଆନ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରକଳ୍ପ ର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ I
ଖାନ ନାଗରରେ ୧୭.୯୧ ଏକର ଜମିରେ କଟକ ନେଟାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ (CNBT) ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି | ଏହି ଟର୍ମିନାଲ୍, କଟକରେ ବସ ଚଳାଚଳ ଯୋଗୁଁ ଉପୁଜୁଥିବା ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା କୁ କମେଇ ପାରିବ ଏବଂ ଟର୍ମିନାଲ୍ ରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆରାମଦାୟକ ସୁବିଧାସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |
ଟର୍ମିନାଲ ପ୍ରକଳ୍ପ ର ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଅବସର ରେ 5 T  ସଚିବ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସାଇଟରୁ ଲାଇବ୍ରେରୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ I  ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ନୂତନ ସାଇଟକୁ ଲାଇବ୍ରେରୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ସେ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୨ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହେବାର ଯୋଜନା ରହିଛି।

ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ PWD ସଚିବ କ୍ରିଶନ କୁମାର, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ ଆର ଭିନୀଲ କ୍ରିଷ୍ଣା, RDC ଏ କେ ସାମଲ, କଟକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବି ଏସ ଚଇନି ଏବଂ CMC କମିଶନର ଅନନ୍ୟା ଦାସ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ I

 

Comments are closed.