ଇଉରୋପ ରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର; ଶହେ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁଲାଇ ୧୭: ପଶ୍ଚିମ ଜର୍ମାନୀ ଏବଂ ବେଲଜିୟମର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟଙ୍କର ବନ୍ୟାରେ ଅତି କମରେ ୧୫୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି I ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଶହ ଶହ ଲୋକ ଏବେ ବି ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି I
ଜର୍ମାନର ଅଧିକାରୀ ଙ୍କ କଥା ଅନୁସାରେ ସେଠାରେ ପ୍ରାୟ ୯୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଇଛି I ଏହି ୯୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ ଭିନ୍ନ କ୍ଷମ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଗୋଟିଏ ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳ ରେ ରହୁଥିଲେ I ନିକଟସ୍ଥ ଅହର ନଦୀରୁ ହଠାତ୍ ଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେବା ଫଳରେ ସେମାନେ ଭାସି ଯାଇଛନ୍ତି I
ପଡୋଶୀ ଉତ୍ତର ରେନ୍-ୱେଷ୍ଟଫାଲିଆ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪୩ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି I ତେବେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି I
ଜର୍ମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଫ୍ରାଙ୍କ-ୱାଲ୍ଟର ଷ୍ଟେନମେୟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ଏବଂ ବହୁ କ୍ଷତି ସହୁଥିବା ସହର ଏବଂ ସହରକୁ ସହାୟତା କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି।
ବେଲଜିଅମ ରେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଛି I ପ୍ରାୟ ୨୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି I ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଗୃହାଶୂନ୍ୟ ହେଇଯାଇଛନ୍ତି I
ନେଦରଲାଣ୍ଡ, ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡ, ଲକ୍ସମମ୍ବର୍ଗ ରେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ଅଛି I

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.